פתיחת הרשמה למלגת מפעל הפיס תחל ב-17/06/2014 ותסתיים ב-15/07/2014
מועד אחרון להגשת המסמכים במרכזי הצעירים הוא 15/07/2014. מועד אחרון להצגת המסמכים בלשכות הוא 23/09/2014.
דף הבית
פרטים נוספים
הגשת מועמדות

טבלת מדרג לקביעת מצב סוציאלי וכלכלי(נא לציין בכל פניה מס' ת.ז.)

הלשכות להכוונת חיילים משוחררים:
תל-אביב והמרכז:

03-7380909 שלוחה 8
חיפה והצפון:

04-8301104/6 שלוחה 7
ירושלים והסביבה:

02-6251735
באר-שבע והדרום:

08-6204325/6

רשימת מרכזי הכוונה ומרכזי צעירים ברשויות המקומיות


חיילת משוחררת, חייל משוחרר, מסיים ומסיימת שירות לאומי יקרים,

משרד הביטחון, באמצעות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים פועל בתחומים רבים על מנת לסייע לך לאחר שחרורך, להשתלב בחיים האזרחיים. חלק ניכר בעשייה, מכוון לעידוד חיילים משוחררים ומסיימי השירות הלאומי והאזרחי, לרכוש השכלה גבוהה.

במסגרת זו, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, חוברות ופועלות בשיתוף עם גורמים אשר רואים בקידום החינוך וההשכלה, דרך להשגת מטרות והתפתחות אישית וחברתית, דרכה נעצים את החברה בישראל.

מפעל הפיס, אשר החל דרכו עם חזון ושאיפה לשינוי פני החברה בישראל, פועל במשך עשרות שנים בהתאם לצרכי השעה של מדינת ישראל ותושביה ומסייע רבות לצמצום הפערים החברתיים בישראל. מפעל הפיס משקיע משאבים רבים בתחום החינוך בישראל, מתוך ראיה כי החינוך מהווה חלק בלתי נפרד מיכולת העמידה והאיתנות של מדינת ישראל וככזה, יש להעניק לו עדיפות עליונה.

מתוך כך, משרד הביטחון, באמצעות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מקיים שיתוף פעולה פורה ורב שנים עם מפעל הפיס, אשר מעניק מלגות לימודים לתואר ראשון מוכר מל"ג, לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם ולמסיימי 24 חודשי שירות לאומי. (ראו תנאי הסף הנדרשים להגשת בקשה למלגה זו)

המלגה הינה בסך כולל של עד 30,000 ₪ (10,000 ₪ לשנה במשך 3 שנים רצופות) המלגה מוענקת לסטודנטים אשר עמדו בתנאי הסף, החל משנת הלימודים הראשונה, למשך 3 שנות לימוד רצופות. באמצעות המלגות, ביקש מפעל הפיס להביע הוקרה לכל אותם חיילים לוחמים ותומכי לחימה, אשר תרמו רבות למען ביטחון מדינת ישראל ולעתים אף סיכנו את חייהם בהגנה על תושביה.

הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון אשר מנהלת את המלגה, תלווה את המועמדים בתקופת ההרשמה וכן את מי שיימצאו זכאים, לאורך כל התקופה ותייצג אותם מול מפעל הפיס.

תרומה לקהילה חלק מהותי של פרויקט מלגות הפיס הינו הקניית ערכים חברתיים של נתינה לקהילה, לכן קבלת המלגה מחייבת כל סטודנט לתרום לקהילה 130 שעות התנדבות בשנה. פרויקט זה מתקיים בשיתוף עם עמותת "ידידים למען הנוער והחברה", ‏אשר מרכזת ומתפעלת את מערך ההתנדבות של הסטודנטים ומקיפה מגוון של ‏פעילויות בתחומי החינוך, הרווחה והחברה. ‏ משנת 2006 ועד היום העניקו כלל המלגאים כמיליון שעות התנדבות לקהילה.

יש לקרוא הרשום מטה, בעיון, לפני ההרשמה:

תנאי סף נדרשיםאופן הגשת בקשה למלגההצהרת מגיש הבקשה

נא להשתמש בדפדפן מסוג אקספלורר!
דואר אלקטרוני
סיסמה

הרשמת מועמדים חדשים למלגת מפעל הפיס תשע"ג הסתיימה
| כל הזכויות שמורות 2000-2008